Офіційний сайт Буської районної ради
 
Буська районна рада
Депутатський корпус Буської районної ради
Склад керівництва ради
Склад Президії ради
Склад постійних комісій ради
Виконавчий апарат ради
Графік прийому громадян
Президії районної ради
Рішення районної ради
Проекти рішень
Розпорядження голови ради
Доступ до публічної інформації
Регуляторна політика
Регламент Буської районної ради
Очищення влади
Місцеві ради району
Районні програми
КОНТАКТИ:
80500, Львівська область, м. Буськ, вул. Львівська, 2
E-mail: radabusk@ukr.net Приймальня:(03264) 2-13-64
Новини та діяльність голови районної ради у 2019 році.

п’ятниця, 15 лютого 2019 р.

В Буську вшанували учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого, виповнилося 30 років з часу, коли відбулося виведення радянських військ з Демократичної Республіки Афганістан.
За час десятирічної війни 1979-1989 років з цієї країни додому не повернулися 3360 українців. З них: 3280 – загинули, а 70 пропали безвісти та потрапили в полон. За даними Міністерства оборони України, поранення отримали 8 тис. наших співвітчизників, близько 4,5 тис. з них залишилися інвалідами. З моменту розпаду СРСР Україні вдалося розшукати лише 10 українців, зазначених в офіційно переданому керівництву нашої країни списку осіб, які зникли безвісти чи потрапили у полон.
Щороку бущани вшановують ветеранів афганської війни та усіх учасників бойових дій на території інших держав, згадують тих, хто не повернувся з гарячих точок планети, та тих, хто відійшов у вічність уже повернувшись додому.
“Ми дякуємо кожному з Вас за мужність та відданість військовому обов’язку та схиляємо голову перед світлою пам’яттю тих, кому не судилося повернутися з місць військових кофліктів і воєн. Нехай біль війни залишиться в минулому. Нехай людські шана та вдячність залишаються з Вами назавжди”, – сказав голова РДА Петро Мороз, звертаючись до учасників районної акції, яка відбулася сьогодні у Буському РНД.
До його слів приєднався голова районної ради Богдан Глова, який навів жахливі цифри втрат серед українців за час війни у Афганістані, повідомив, що 7 березня, коли відбудеться чергова сесія Буської райради, депутати мають намір виділити одноразову грошову допомогу усім ветеранам.
Також слово до присутніх мав настоятель церкви Св.Юрія м.Буськ отець Андрій Баглай та учасник бойових дій у Афганістані Василь Коломієць.
Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх українців, які полягли під час воєнних конфліктів, запалили свічки в пам’ять про Віктора Ющенка та Олександра Мурського – двох бущан, які загинули в ДРА під час виконання військового обов’язку, та дев’ятнадцятьох мешканців району, які померли вже після повернення додому.
Надалі учасники заходу мали нагоду переглянути документальні кадри та світлини до 30-річчя виведення військ з Афганістану, послухати пісні про подвиг військових, рідну землю, Україну у виконанні Оксани Приставської та Оксани Метельської. Вела захід методист РНД Ірина Калиновська.


понеділок, 11 лютого 2019 р.

В Буському районі відзначать День учасників бойових дій на території інших держав

Щороку, 15 лютого, бущани, як і весь український народ, вшановують учасників бойових дій на території інших держав. Але знаменною ця дата стала для багатьох тисяч українців набагато раніше, у вже далекому 1989 році, коли було офіційно завершено виведення військових частин колишнього СРСР з охопленої бойовими діями території Афганістану.

Окрім ДРА, українці брали участь в бойових діях у Югославії, Анголі, Лівані, Ефіопії, Косово, Ліберії, інших країнах у складі миротворчих сил під егідою ООН.
11 лютого, у Буськый РДА відбулося засідання оргкомітету по відзначенню Дня учасників бойових дій на території інших держав і 30-річчя з часу виведення радянських військ з Афганістану. Нагадаємо, що впродовж 1979-1989 років, а саме стільки часу тривала війна, загинуло 2378 українців. Серед них двоє бущан: Віктор Ющенко та Олександр Мурський.
Участь у обговоренні взяли: голова РДА Петро Мороз, голова райради Богдан Глова, учасники війни в Афганістані Олександр Гусєв і Василь Коломієць, посадовці РДА і райради.
Вже традиційно 15 лютого в першій половині дня ветерани – учасники бойових дій на території інших держав відвідають храм Св.Ап.Петра і Павла в Буську, де помоляться за загиблих/померлих побратимів, згодом побувають на їх могилах, де покладуть квіти та запалять лампадки.
А вже о 14.30 год. в малій актовій залі Буського РНД (ІІ поверх) відбудеться районних захід за участю учасників бойових дій, керівників органів влади, молоді, ЗМІ.
Зазначимо, що станом на сьогодні у районі налічується 49 осіб, які брали участь у бойових діях на територіях інших держав (серед них – дві жінки). Усі вони отримають одноразову грошову допомогу від районної влади після проведення чергової сесії Буської районної ради, яка відбудеться орієнтовно 7 березня.
Райдержадміністрація та районна рада відгукнулися на прохання ветеранської організації та виділять автотранспорт, закуплять квіти та лампадки для відвідин 16 могил тих колишніх воїнів-афганців, хто в силу різних обставин не дожив до цього часу.


четвер, 7 лютого 2019 р.

У Буську історичною годиною відзначили 90-ліття створення ОУН

90 років тому – наприкінці січня на початку лютого 1929 року – у Відні зібралось кількадесят українських діячів, які після поразки національно-визвольної боротьби залишили Україну. Наслідком їхньої зустрічі стало створення Організації українських націоналістів (ОУН) – політичної сили, яка відіграла дуже помітну роль в українській історії середини ХХ століття.


На Львівщині 2019 рік проголошено роком Степана Бандери та Організації українських націоналістів, впродовж лютого тривають різноманітні заходи національно – патріотичної тематики, присвячені славним сторінкам боротьби українських націоналістів за соборну та незалежну державу.

Сьогодні в Буській ЦРБ ім.І.Котляревського з участю істориків, голови Буської районної ради Богдана Глови і головного спеціаліста відділу освіти Буської РДА Михайла Шимківа, а також бібліотекарів Бущини та працівників культури відбулася історична година «Зродились ми великої години», присвячена 90 – літтю створення ОУН.
Вся історія України – це історія визвольних змагань нації за державність, однак особливе місце посідає історія боротьби під проводом ОУН, жоден інший етап боротьби народу за державність не був таким чисельним, організованим і натхненим, як період діяльності Організації українських націоналістів. Михайло Шимків виступив з грунтовною лекцією про становлення та дільність ОУН, його доповнили історик за освітою Богдан Глова, директор Буської ЦБС Оксана Стецик та начальник відділу культури і туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька, акцентувавши увагу на іменах тих відомих земляків, які брали активну участь у національно – визвольних змаганнях – останній Головнокомандувач УПА Василь Кук та діяч ОУН та УВО, сотник Сидір Чучман. Завершилося дійство виконанням Гімну українських націоналістів.


вівторок, 5 лютого 2019 р.

У Буському районі призупиняється навчання в школах

З 6 лютого для попередження захворюваності на ГРВ призупиняється навчально-виховний процес у загальноосвітніх закладах району. Таке рішення прийняла районна комісія ТЕБ і НС, позачергове засідання якої провів сьогодні, 5 лютого, голова райдержадміністрації Петро Мороз за участю голови районної ради Богдана Глови. Про це інформують у прес-службі Буської райдержадміністрації.


З метою переривання ланцюга передачі інфекції, попередження захворюваності населення району на гострі респіраторні вірусні інфекції вирішено ввести обмежувальні протиепідемічні заходи та призупинити навчально-виховний процес в загальноосвітніх закладах з 06 лютого 2019 року до 12 лютого 2019 року. Протягом зазначеного періоду здійснюватиметься постійний моніторинг захворюваності дорослого та дитячого населення району на грип та ГРВІ.

середа, 30 січня 2019 р.

Бій на станції Крути – ми пам’ятаємо!

У переповненому читальному залі районної бібліотеки зібрались усі бажаючі, представники громадськості, учасники АТО (ООС), влада, з метою пригадати ті трагічні сторінки історії України, той подвиг молодих хлопців, які вірили в українську державу.


Історик за освітою Богдан Глова розповів, що тодішня українська влада до останнього сподівалась на успішні переговори з Росією про дозвіл на існування Української Республіки. Одразу після приходу до влади більшовиків 25 жовтня за старим календарем (7 листопада за новим) 1917 року Центральна Рада приймає ІІІ універсал, за яким проголошує Українську Народну Республіку. Але проголошення УНР в складі Росії не рятувало ситуацію. Наступ більшовиків триває і вже в грудні червоні окуповують Харків і проголошують там УРСР зі столицею в Харкові. Бачачи, що переговори результату не дадуть, 9 січня за старим календарем (22 січня за новим) 1918 року Українська Центральна Рада приймає ІV Універсал, згідно з яким УНР нарешті проголошується незалежною, вільною суверенною державою українського народу. Правда це одразу ввело УНР в офіційний стан війни.

Богдан Глова наголосив, що якщо ще літом 2017 року вірного Центральній Раді війська було біля 300 000, то станом на січень 2018 року залишилось в межах 15 тис. Військо було практично розпущене. В питанні ведення пропаганди українська влада програла з тріском більшовикам. Вірними УНР залишилась патріотично налаштована молодь, переважно студенти. В університетах, особливо в університеті Св. Володимира, Київському народному університеті та старших класах Київських гімназій почали утворюватись, так звані, студентські Курені. Створений Студентський Курень січових стрільців.
26 січня прийшла звістка з-під Бахмача про негайну потребу опору більшовикам. На Україну зі сходу рухалось двадцятитисячне військо під командуванням В. Овсієнка, а з північного сходу 6000 московських та петроградських червоноармійців і матросів з кулеметами та артилерією під командуванням Михайла Муравйова, який взяв на себе керівництво всім наступом.
Голова райради зазначив, що одразу на другий день після звістки про наступ більшовиків, захищати Україну прибула перша сотня Студентського Куреня.
28 січня 1918 року майже 300 кадетів та біля 80 бійців вільного козацтва, які порівняно зі студентами мали хоча б якусь військову виправку, всього біля 400 бійців під командуванням А. Гончаренка зайняли оборону на станції Крути. На ранок 29 січня чотирьохтисячна армія матросів та червоногвардійців розпочала наступ. Перший загін української розвідки біля 30 чоловік був захоплений в полон і одразу розстріляний. Молоді хлопці встигли лише заспівати Гімн України.
Біля 5-ти годин ішов кривавий бій. Набої в українців закінчились. За підрахунками істориків загинуло біля 300 українців та біля 2000 червоноармійців. Проте, це дало можливість відтягнути час, зокрема через розібрану українцями колію, більшовики втратили 4 дні. Українська влада встигнула підписати Брест-Литовський мирний договір, в результаті чого отримати міжнародну допомогу та звільнити українські землі від більшовиків.
19 березня 1918 року українських бійців перепоховали на Аскольдовій горі в Києві. Михайло Грушевський тоді назвав усіх загиблих українців героями. Події тих часів перегукуються уже з сучасними подіями, сучасними боями біля населених пунктів Дебальцево, Іловайськ та інших, де уже в ХХІ столітті українці віддали своє життя за Україну. І подвиг усіх цих хлопців ми повинні пам’ятати, наголосив Богдан Глова.вівторок, 22 січня 2019 р.

У День 100-річчя Соборності у ДМШ Буська відбулася урочиста академія та святковий концерт

22 січня, в Україні відзначили День Соборності. Саме цього дня 100 років тому було проголошено Акт возз’єднання (злуки) Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки в єдину державу.

З нагоди цього величного для кожного українця свята у актовій залі Буської ДМШ відбулася академія та святковий концерт.
Розпочалися урочистості з виконання Державного Гімну України та спільної молитви, яку очолив настоятель місцевого храму Св.Юрія УГКЦ отець Андрій Баглай.
Квіти цього дня лягли до пам’ятників Незалежності та президента ЗУНР Євгена Петрушевича, до меморіалу Героям Небесної Сотні.
З вітальними словами до учасників заходу звернулися голова Буської райдержадміністрації Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова, Народний депутат України Михайло Бондар.
У святковій концертній програмі взяли участь кращі хорові та вокальні колективи, окремі виконавці: Народний хор працівників культури (керівник Марія Іванів), вокальний ансамбль Буської гімназії ім.Євгена Петрушевича (керівник Олександр Зелізко), Оксана Піджарко, Марта Рутецька та Вікторія Лисак (кер.Уляна Петришин), Зразковий хореографічний колектив «Арніка» (кер.Андрій Діяк), хоровий колектив Буської ЗОШ №2 (кер. Уляна Іванечко).
Вели урочистість Марія Камінська та Андрій Курчаба.


п’ятниця, 18 січня 2019 р.

У Буську вихованці дитячого будинку «Добре серце» колядували та щедрували

Сьогодні, 18 січня, напередодні свята Хрещення Господнього, до працівників адмінбудинку РДА і райради завітали з різдвяними вітаннями, колядками, щедруванням, вихованці дитячого будинку «Добре серце» с.Новий Милятин (директор Володимир Пристач).


За чудові віншування та виконання різдвяних пісень, посівання діти отримали коляду від голови райдержадміністрації Петра Мороза, голови районної ради Богдана Глови, їх заступників, а ще банку запашного цілющого меду.


понеділок, 14 січня 2019 р.

У Буську відбулося різдвяне дійство "Велика бузецька коляда"

Сьогодні на площі Ринок, біля міської ялинки, відбувся традиційний виступ колядників, посівальників та вертепу.


 

У морозний день участь у дійстві взяли вертеп із села Циків, народний вокальний ансамбль “Зорецвіт”, народна вокальна формація "Надбужанки", народний вокальний колектив "Любисток", Юрко Кукевич, Тетянка Турчиняк, Галинка Копитко, Вікторія Підгірна.  
   
З привітаннями до учасників різдвяного заходу звернулися голова Буської районної ради Богдан Глова, який засіяв присутніх житом,  перший заступник голови райдержадміністрації Олег Ільків, заступник Буського міського голови Володимир Зеленюх.
   
За колядування, засівання та вертепні дійства учасники заходу отримали від посадовців подяки та солодкі подарунки від Буської міської ради.

п’ятниця, 11 січня 2019 р.

У Буському районі вшанували пам'ять останнього головнокомандувача УПА

У п’ятницю, 11 січня 2019р., керівництво Львівської обласної адміністрації, районної ради, райдержадміністрації та громадськість зібралися біля могили останнього головнокомандувача УПА Василя Кука у смт.Красне, аби вшанувати його світлу пам’ять, помолитися за усіх українців, які віддали своє життя у боротьбі за Українську державу.


Біля меморіалу "Борцям за волю України", розташованому на його малій батьківщині – в смт. Красне, відбулося громадське віче та молебень з нагоди 106-річниці від дня народження. Покласти квіти до могили Василя Кука прибули представники обласної влади, ветеранських організацій, "Пласту" та ін.

Панахиду біля могили генерал-хорунжого провели настоятелі місцевих храмів отці Юрій Толочний та Степан Жукровський.
З промовами до учасників акції звернулись заступник начальника апарату Львівської ОДА Оксана Томащук, народний депутат України Михайло Бондар, голова Буської районної ради Богдан Глова та голова РО Братства ветеранів ОУН-УПА Мар’ян Длугош.

Завершився захід спільним виконанням Гімну українських націоналістів та низки колядок.
Опісля усі бажаючі мали нагоду побувати на екскурсії у краєзнавчому музеї Красного, де експонуються власні речі Василя Степановича, які передали після його смерті до музею рідні та близькі. Для гостей, окрім екскурсії музеєм, було запропоновано подивитись фільм про Василя Кука.


четвер, 3 січня 2019 р.

Сьогодні пластуни передали Вифлеємський вогонь миру мешканцям Буська

Стало доброю традицією щороку біля новорічної ялинки на площі Ринок м.Буськ проводити урочисту передачу пластунами Станиці Красне НСОУ Вифлеємського вогню мешканцям районного центру Буська та усім гостям міста.

Сьогодні, 3 січня, така акція відбулася вчергове за участю голови райдержадміністрації Петра Мороза, голови районної ради Богдана Глови, їх заступників, настоятеля місцевого храму Св.Юрія УГКЦ о.Андрія Баглая, громадськості, ЗМІ.

Після спільної щирої передріздвяної молитви пластуни розповіли присутнім про історію виникнення міжнародної щорічної скаутської акції до святкування Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.

Голова РДА Петро Мороз привітав усіх присутніх з новорічними святами, подякував пластунам за те, що з року в рік передають бущанам Вифлеємський вогонь, а ще везуть його у дитячий будинок «Добре серце», територіальний центр обслуговування для літніх людей, в медичні заклади, установи та організації.

«Нехай для кожного з нас новий 2019 рік буде добрим і радісним, а Вифлеємський вогонь, який розповсюджується у всьому світі пластунами напередодні Різдва, нагадує про те, що люди повинні докладати максимум зусиль для того, аби на всій планеті панував мир. Маю велику надію, що закінчиться війна на сході, перестануть гинути люди й на українській землі запанує мир», – сказав Петро Мороз.

В свою чергу, голова районної ради Богдан Глова розповів, що добра традиція передачі Вифлеємського вогню, яка розпочалася у 1988 році в Австрії, знайшла своє поширення в Україні з 1992 року, а офіційна передача Вогню відбулася у грудні 1998 року, коли його передали на митному переході в Раві-Руській польські скаути українським пластунам. «Ця акція є чудовою естафетою, яка єднає людей різних країн у їх прагненні миру, символізує злагоду поміж християнами, Божу благодать, народження Ісуса Христа», – підсумував Богдан Глова.

Після передачі Вогню усім бущанам, діти заспівали пластових пісень, а Народна хорова капела “Освітяни” виконала низку різдвяних колядок.

Вела захід методист РНД Надія Хом’якевич.


середа, 2 січня 2019 р.

В Буську відбувся районний захід “Степан Бандера – пророк української нації”

1 січня виповнилося 110 років з дня народження українського політичного діяча, одного із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття Степана Андрійовича Бандери.

В середу, 2 січня, в сесійній залі Буської районної ради за участю керівництва району, представників галузей освіти та культури, ветеранів національно-визвольної боротьби, журналістів місцевих ЗМІ відбувся районний захід “Степан Бандера – пророк української нації”, детальніше про цю подію слухайте на нашій хвилі 87.5 Буськ-FM.
Перед присутніми з промовами виступили: голова райдержадміністрації Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова, керівник районної організації Братства ветеранів ОУН-УПА Мар’ян Длугош.
У своїх виступах керівники розповіли про життя та становлення Степана Бандери як подвижника українського національно-визвольного руху, відзначили символізм його постаті у героїчній та безкомпромісній боротьбі українців за власну державність і свободу, акцентували увагу на актуальності його ідей у реаліях сучасної України.
Завершив захід перегляд документального фільму про С.Бандеру із серії “Великі українці” та спільне виконання усіма присутніми церковного гімну України “Боже, великий, єдиний…”.
Ведучою була методист РНД Надія Хом’якевич.
Зазначимо, що з іменем Степана Бандери асоціюється ціла епоха національно-визвольної боротьби. Він не скорився окупантам українських земель, боровся за незалежність своєї держави, ведучи з ними справедливу визвольну боротьбу в ім’я вільної України. Протягом 30 років був активним учасником та провідником визвольного руху, основоположником низки політико-ідеологічних, стратегічних і тактичних засад. Його громадсько-політична, організаційна та публіцистична діяльність багатогранна і дуже важлива саме сьогодні. Своє життя, талант і працю він повністю присвятив ідеалам боротьби за визволення України.
Сьогодні, як і багато років назад, Степан Бандера залишається для нас символом і дороговказом у нашому змаганні до волі і справедливості, у боротьбі за Українську Державу. Нині ми є свідками нової фази національно-визвольної боротьби нашого народу за волю, а національна ідея стала рушійним чинником, який кличе на боротьбу з ворогом на східних рубежах України.


Новини та діяльність голови районної ради у 2018 році.

Новини та діяльність голови районної ради у 2017 році. 
(C) 2010-2012
Буська районна рада
Головна || Про район || Архів новин || Галерея || Контакти || Посилання